18-ASIS LENKŲ KINO FESTIVALIS

ŠALČININKŲ KULTŪROS CENTRAS KVIEČIA Į 18-ĄJĮ LENKŲ KINO FESTIVALĮ!

100% KINO – 100% LAISVĖS

Spalio 2-14 dienomis penkiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Mažeikiuose, Šalčininkuose ir Ukmergėje vyks Lenkijos instituto Vilniuje rengiamas 18-asis Lenkų kino festivalis.

PROGRAMA:
SPALIO 2 D., 18.00 VAL.
Geriausias 
Lenkija, 2017, 110 min.
Rež. Łukasz Palkowski
Vaidina: Jakub Gierszał, Kamila Kamińska, Anna Próchniak, Arkadiusz Jakubik, Janusz Gajos
Biografinė drama, N-7

„Geriausias“ – tai sportininkas, sužavėjęs pasaulį, bet Lenkijoje likęs beveik nežinomas. Įspūdinga titaniškų pastangų, žiaurių nuopuolių ir milžiniškos jėgos kupina istorija, įkvėpta Jerzy Górskio gyvenimo. Górskis pagerino pasaulio rekordą tarptautiniame triatlono čempionate Double Ironman įveikęs mirties trasą per 24 val. 47 min. ir 46 sek. Šis rekordas nebūtų įmanomas be dviejų jo gyvenime pasirodžiusių moterų. Vieną jis prarado, užtat kita įkvėpė kovoti. Tai istorija apie žmogų, įrodžiusį, kad tikri didvyriai nebijo kristi ir sugeba pakilti net iš paties dugno. Filmas pelnė 6 apdovanojimus (tarp jų – publikos prizą) Gdynės kino festivalyje, taip pat Cottbus, Čikagos, Paryžiaus ir Torunės festivaliuose.

SPALIO 9 D., 11.00 VAL.
Maišalynė
Lenkija, 2017, 83 min.
Rež. Marta Karwowska
Vaidina: Hanna Hryniewicka, Jakub Janota-Bzowski, Joanna Szczepkowska, Roma Gąsiorowska, Piotr Głowacki
Visai šeimai, nuotykių
Juliai dvylika, ji lanko internatinę mokyklą ir dar niekada neturėjo tikro draugo. Mergaitė planuoja važiuoti atostogų pas Kanadoje gyvenančius tėvus, tačiau atsiduria pas tetą Varšuvoje. Kaimynystėje gyvena Olekas ir jo ištikimas draugas – šuo Kukulis. Vaikams į rankas patenka žemėlapis, vedantis link lobio, tačiau išsiaiškinti rebusą trukdo piktadarių gauja – užkietėjusi rūkalė auklė ir įtartinas saldainių ėdrūnas. Filme pasakojama apie vaikų nuotykius, galinčius slėptis čia pat už kampo, apie vienatvę, kai šalia nėra tėvų ir apie draugystę, kurią geriausiai sutvirtina bendri rūpesčiai.

SPALIO 9 D., 18.00 VAL.
Katynė. Paskutinis liudininkas 
Lenkija, Didžioji Britanija, 2018, 97 min.
Rež. Piotr Szkopiak
Vaidina: Alex Pettyfer, Robert Więckiewicz, Michał Łoboda, Talulah Riley, Jeanette Mitchell
Istorinis, trileris, N-13
Tiesa apie kraupias Sovietų įvykdytas Lenkijos inteligentų žudynes Katynės miške daugelį metų buvo slepiama nuo visuomenės. Piotro Szkopiako filmas – tai pasakojimas apie tiesos paieškas ir melo, kuriuo turėjo būti grįsta pokarinio pasaulio tvarka, demaskavimą. Bristolis, Didžioji Britanija, pokario metai. Atsitiktinai jo žurnalisto Stepheno Underwoodo akį patraukia lenkų kareivio, nusižudžiusio vietinėje pabėgėlių stovykloje, istorija. Vedamas žurnalisto nuojautos, jis ne tik atranda įvykių liudininką, bet ir sužino, kas iš tiesų nutiko Katynėje. Paskelbta informacija turės įtakos visos pokario Europos likimui.

Dėmesio, filmo originalo kalba – anglų. Filmas rodomas su lietuviškais ir lenkiškais titrais.

SPALIO 10 D., 18.00 VAL.
Planas B
Lenkija, 2018, 85 min.
Rež. Kinga Dębska
Vaidina: Kinga Preis, Marcin Dorociński, Edyta Olszówka, Roma Gąsiorowska, Małgorzata Gorol
Drama, komedija, N-7
Gyvenimas rašo geriausius scenarijus. Su Kingos Dębskos filmo veikėjais susipažįstame artėjant Valentino dienai, tą akimirką, kuomet kiekvieno jų gyvenime įvyksta kas nors netikėto ir viskas apvirsta aukštyn kojomis. Situacijos, su kuriomis jie susiduria, padiktuoja neįtikėtinus sprendimus. Paleistas iš kalėjimo Mirekas, Natalia, kurios dukra išvyksta į užsienį, į romaną kolega profesoriumi įsipainiojusi universiteto dėstytoja Agnieszka, molinius angeliukus lipdanti vieniša Klara. Kiekvienas iš jų ką nors prarado ir kiekvienas privalo išmokti gyventi toliau. Savo gyvenimo kelyje jie sutinka žmones ir gyvūnus, suteikiančius vilties, kad sunki pradžia neretai padeda atrasti tikrus jausmus ir tvirtus ryšius, o gyvenimas visada turi paruošęs planą B!

18-ąjį Lenkų kino festivalį globoja Polski Instytut Sztuki Filmowej (Lenkų kino meno institutas). Rėmėjai – Orlen Lietuva, Stop Cafe ir Lenkijos avialinijos LOT. Festivalio partneriai: reklamos agentūra AllCaps, Adomo Mickevičiaus institutas Varšuvoje, Clear Channel Lietuva, Kino pavasaris distribution. Žiniasklaidos partneriai: LRT, 15min.lt, IQ, IQ Life, Literatura ir menas, radijo stotis Znad Wilii, interneto portalas zw.lt, alfa.lt, Wilnoteka.lt, Bernardinai.lt, Kinas, Lietuvos žinios, lzinios.lt. Festivalio filmai bus rodomi: Multikino, Kino teatras Paska, Kino Skalvija, Kauno kino centras Romuva, Mažeikių kultūros centre, Šalčininkų kultūros centre ir Ukmergės kultūros centre.

RENGINIAI NEMOKAMI!

BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA!!!

Visa 18-ojo Lenkų kino festivalio programa: http://www.lenkukinas.lt.

Daugiau informacijos telefonu +37060314487.

Scroll to Top