Rugsėjo 17 d. Šalčininkų miesto parke bus triukšminga kaip tikrame turguje. Šią dieną suvažiuos visi rajono ūkininkai, kad kartu pagerbtų rugiapjūtės ir visų rudens lauko darbų pabaigą. Derliaus šventė – puiki proga visiems rajono ūkininkams susitikti, pristatyti įvairiausius vaisius, daržoves, išaugintas Šalčininkų rajono laukuose ir soduose.

Šalčininkų rajono savivaldybė ir Šalčininkų kultūros centras ir vėl kviečia į vienijančią Derliaus šventę – Rugsėjo 17 dieną miesto parke renginio dalyvių lauks puikios pramogos ir gera nuotaika.

Tradicijos

Po kelių savaičių miesto parkas virs didžiule šventiška arena, kurioje pramogų nepritrūks niekam. Šventė prasidės šv. mišiomis ir vainikų pašventinimu, o nuo ankstaus ryto čia šurmuliuos liaudies meistrų mugė. Vaidinimą apie tradicinę rugiapjūtę pristatys rajono meno kolektyvai „Solčane“, „Turgelianka“, „Lalymka“.

Edukacija

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras maloniai kviečia rugsėjo 17 d. 14.00 val., Derliaus šventės metu, užsukti į „LIAUDIES AMATŲ DIRBTUVES“, kuriose vyks lėlių gamybos, pynimo iš šiaudų, žvakių gamybos, apyrankių rišimo, lipdymo iš molio užsiėmimai. Be to, kartu rišime pėdas, sijosime grūdus, apdorosime liną, mušime sviestą, spausime sūrį. O norintys galės paragauti visų siūlomų kaimiškų vaišių.

Lėlių gamybos, pynimo iš šiaudų, žvakių gamybos, apyrankių rišimo, lipdymo iš molio užsiėmimų dalyvių skaičius ribotas, todėl prašome rezervuoti vietas iš anksto el. paštu salcininkumuge@gmail.com, arba telefonu 8(380)51980.
Užsiėmimai nemokami.  Išsami informacija.

Sportas

Sportinių žaidimų festivalis Derliaus šventėje kviečia futbolo, krepšinio, tinklinio, ringo mėgėjus. Organizatoriai kviečia susirungti futbolo 5×5, krepšinio 3×3, vyrų ir moterų parko tinklinio 3×3, ringo varžybose, kurios vyks J. Sniadeckio gimnazijos stadione ir žaidimų aikštelėse, mugės pašonėje. Dėl apdovanojimų kviečiami varžytis tiek suaugę, tiek vaikai. Išsamiau apie sporto valžybas.

Koncertas

Šalčininkų parko scenoje koncertuos folk roko grupė „Žalvarinis“, kuri ekspresyvia roko muzika, uždegančia energija, naujai interpretuojamomis liaudies dainomis, stilingu dainavimu perkels žiūrovus į galingą ir savitą koncertą.

Legendinis ansamblis „Siabry“ (Baltarusija) pakvies į nepamirštamą žinomų melodijų nuotykį. Apjungę tradicinę ir šiuolaikinę dainą kolektyvo nariai Šalčininkuose atliks tokias žinomas dainas kaip „Алеся“, „Глухариная зоря“, „Печки – лавочки“, „Лягу прылягу“ ir kitas. Ansamblio įkūrėjas ir vadovas – Anatolis Jarmolenko.

Dar viena renginio žvaigždė – lenkų folk muzikos ansamblis „Zakopower“ (Lenkija), liaudies dainą „apvilkęs“ šiuolaikinės muzikos rūbais. Grupės pavadinimas siejamas su Zakopane, mat muzikantai pristato guralių (Tatrų gyventojų) muziką.

Rugsėjo 17 dieną kviečiame visus į gražią, spalvingą, savitą, kupiną tradicijų ir mūsų krašto kultūros, vienijančią Derliaus šventę.

Programa

Scroll to Top