ETNOKULTŪRINIS PLENERAS „DIEVENIŠKĖS KALVIŲ VIJOSE 2016“

2016 m. rugpjūčio 1-10 dienomis

Tešurmuliuoja ir tekaista, tešviečia ir teskamba Dieveniškės!

Projekto „Dieveniškės kalvių vijose“ kūrimo ir įgyvendinimo priežastis ir tikslas – populiarinti unikalų Dieveniškių kraštą, atkreipiant visuomenės dėmesį į išskirtinę ir savitą pietryčių Lietuvos regiono kultūrą, į per šimtmečius susiklosčiusią kultūrinę įvairovę, į čia slypinčius materialaus ir nematerialaus paveldo bei gamtos klodus. Šiais metais imamės iniciatyvos nušviesti ne vieną šimtmetį Dieveniškių miestelyje tarpusios žydų etninės grupės istoriją, tad ypatingu dėmesiu apgaubsime plenero naujokus tapytojus ir kūrėjus – Dieveniškių žydų diasporos gyvenimo ženklų įamžintojus. Plenero tema – „Šviesa“.

Skulptoriai, kalviai ir keramikai jungsis į trijų objektų kūrimą. Tai:
• dailininko monumentalisto Augustino Liatuko kinetinė judanti kamerinė skulptūra „Lapas“ iš lauko riedulio ir metalo plastikos konstrukcijos su integruotais mozaikos inkliuzais, skirta Šalčininkų r. Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos erdvei puošti

• Dzūkijos paukščių karuselė – keramikos, metalo plastikos ir inžinerinės kūrybos junginys mažiesiems Poškonių gyventojams Dieveniškių istorinio regioninio parko direkcijos kieme. Idėją realizuos skulptorius Audrius Gokas, inžinierius Liudas Šliažas, kalvis Rašitas Sadrejevas.

• stilizuoti drožti ąžuoliniai vartai, puošti dzūkiškomis saulutėmis, skirti Šalčininkų r. Kalesninkų Mykolo Rudzio pagrindinės mokyklos erdvėms ir vizijai išryškinti. Kūrybinėse dirbtuvėse telksis Saulius Kurnickas ir kalvių grupė.

Be to, bus audžiama – gaivinamas audėjų amatas. Veiks smagios vilnos vėlimo dirbtuvės, dirbtuvės susidomėjusiems kalvyste, mozaikų menu, medžio dirbinių restauravimu, keramika.

Ryškiausia šių metų etnokultūrinio plenero naujovė – išryškinti ir paviešinti primirštamą Dieveniškių ir viso Šalčininkų rajono žydų etninės grupės istoriją ir išlikusius kultūros ženklus, juos įamžinant tiek mėgėjų, tiek profesionalų darbais, kurie gims tapymo ir piešimo dirbtuvėse.

Plenero dalyviams garantuojame gerą nuotaiką, nakvynę, maitinimą, turiningus ir jaukius vakarus, aktyvų poilsį bei galimybę pažinti Dieveniškių istorinio regioninio parko teritorijoje esančius „perliukus“ keliaujant dviračiais, baidarėmis, pėsčiomis ar autobusiuku bei bendraujant ar ragaujant kulinarinio paveldo gaminius. Atvykite su draugais, šeimomis, bendraminčiais, apsistokite, būkite ir dalyvaukite tiek laiko, kiek galite – mūsų vartai ir durys atviri jums.

Registruokitės Facebook paskyroje, tuomet šviežia informacija ir detali programa pasieks jus akimirksniu! O informacijos suteikti galime ir telefonu bei elektroniniu paštu:

• Ilona Šedienė , +37065517619, ilona.shediene@gmail.com, Projekto vadovė, Dieveniškių TVM direktorė.

• Ligita Radevič, +37064697410, ligita.radevic@gmail.com, Projekto koordinatorė, Dieveniškių TVM projektų vadovė.

diev-pastas
Scroll to Top