Fotografijos paroda (Ne)Būtis

Šalčininkų kultūros centras kviečia į fotografijos parodos „(Ne) Būtis“ atidarymą, kuris vyks 2020 m. rugsėjo 23 d. 17.30 val. Šalčininkų kultūros centre. Fotografijų autorius Bartosz Frątczak.

„(Ne) Būties“ ciklo fotografijose pasakojama tragiška Lietuvos žmonių ir šalies vietovių istorija, paženklinta nykstančios žydų kultūros pėdsakais. Fotografijos sukurtos klajonių po Lietuvą, trukusių ketverius metus, metu.

Parodos ir nuotraukų aprašymams panaudoti dienoraščio fragmentai.

„Paklaustas, ko iš tikrųjų ieškau, užsikertu, nutylu. Kaip žodžiais nusakyti paieškas to, ko nėra? Kaip nufotografuoti nebūtį? Bandau. Ieškau praeities atplaišų ir jas randu. Budinu iš miego. Prakalbinu. Kraupstu. Fotografuoju […]

Žmonės klausia apie nerimą matomą mano fotografijose. Nerimas ne nuotraukose. Pasislėpęs daiktuose ar asmenyse. Nuotraukos apnuogina, išvelka jį iš tamsos. Jose nerimas tampa regimas […]“

Paroda „(Ne) Būtis“ pirmą kartą eksponuota Nacionaliniame Kauno dramos teatre 2018 m. spektaklio „Getas“ (rež. Gintaras Varnas) premjeros dieną.

Bartosz Frątczak gimė Stargrade (Lenkija), šiuo metu gyvena Vilniuje. Baigė filosofijos, teologijos ir pedagogikos mokslus, o šiuo metu dirba fotografijos, žurnalistikos ir bibliotekininkystės srityse. Lietuviškoje spaudoje publikuojami jo interviu su žymiais menininkais, iliustruoti paties autoriaus fotografijomis, yra surengęs parodų žydų istorijos ir kultūros temomis.

Šalčininkų kultūros centre paroda veiks iki 2020 m. spalio 14 d.

Scroll to Top