jonines

Joninės Jašiūnuose

2017 m. birželio 23 d., 20.00 val.

Jašiūnų dvaro sodybos rūmų parke

 2017 m. birželio 23 d., 20.00 val. Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras kviečia visus į Jašiūnų dvaro sodybos rūmų parką, kuriame vyks Joninių šventė.

Išlydėti ilgiausią metuose dieną ir sutikti trumpiausią metuose naktį kviečiame kartu su: dainų ir šokių ansambliu „Znad Merečanki“, žymiausia Lietuvos folk roko grupe „Žalvarinis“, ansambliu „Radzimiči“(Baltarusija), grupe „Art of Music“, grupe „Bubliczki“(Lenkija). Taip pat programoje: Jonų ir Janinų sveikinimas, paparčio žiedo paieška, vainikų pynimas, laužo deginimas ir kitos linksmybės.

Organizatorius: Rėmėjai:
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras Šalčininkų rajono savivaldybė
Partneris: Lenkijos Respublikos Senatas
Jašiūnų seniūnija Draugija „Wspólnota Polska”

 

Projektą finansuoja draugija „Wspólnota Polska“ Lenkijos Respublikos Senato kancelarijos lėšomis, Lenkijos Respublikos senato globos Polonijai ir lenkams užsienyje rėmuose.

Ansamblis “Znad Merečanki” susikūrė 1995 m. prie Jašiūnų pramogų centro. Pirmasis debiutinis koncertas įvyko Šalčininkų rajono lenkiškų ansamblių perklausoje. Pradžioje ansamblyje buvo 13 entuziastingų dalyvių, tarp kurių buvo ir Marja Alencinovič (tuometinė ansamblio vadovė). Greitai po pirmojo koncerto Šalčininkuose turėjo pirmąją išvyką į Lenkijos miestą Šepetovo.

Vienas iš ansamblio siekių yra skleisti ir puoselėti lenkiškas ir lietuviškas tradicijas Šalčininkų krašte, todėl dalyvauja beveik visuose Šalčininkų rajono kultūriniuose renginiuose (pvz.: Andrejaus vakaronė, Derliaus šventė, Joninių šventė ir kiti). Ansamblis per tiek daug gyvavimo metų  koncertavo įvairiuose renginiuose ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Baltarusijoje bei Vokietijoje. Turėjo didelį pasisekimą Lenkijoje, Mragovo ir Vengorzevo miestų festivaliuose.

Kolektyvo programoje yra lenkų liaudies dainos, lietuvių liaudies dainos, Vilniaus krašto dainos, bažnytinės dainos bei kalėdinis giesmės.

ŽALVARINIS – žymiausia Lietuvos folk roko grupė. Aštrūs gitariniai rifai, roko pulsavimas, folkloras, jo interpretacijos ir šiuolaikinių muzikos stilių sintezė, visa tai – ŽALVARINIS. Lietuviškos dainų tradicijos, ugningumas ir šiuolaikinės ne tik roko, bet ir bliuzo bei world muzikos įtakos sukuria nepamirštamą, galingą sprogstamąjį muzikinį mišinį.

Grupė susikūrė 2001 metais. Jos sudėtis laikui bėgant keitėsi, tačiau pagrindiniai nariai išliko. Dabar ŽALVARINĮ sudaro vokalistė Ineta Meduneckytė ir vokalistas – gitaristas Robertas Semeniukas, kuris taip pat yra aranžuotojas, kompozitorius, idėjinis grupės lyderis, formuojantis muzikinį kolektyvo veidą.

Grupės energija ir rokenrolinis, bliuzinis groove‘as  įsuka, išjudina visus. Todėl nenuostabu, kad grupė pasirodo įvairiuose roko muzikos festivaliuose ne tik Lietuvoje, Latvijoje, bet ir Didžiojoje Britanijoje, Estijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, gastroliavo Jungtinėse Amerikos valstijose.

Liaudies dainų ir šokių ansamblio „Radzimiči“ atlikėjai nuolat gastroliuoja ir džiugina žiurovus tikrais, liaudiškais motyvais paremtais, pasirodymais. Ansamblis sėkmingai organizavo pasirodymus tokiose šalyse kaip Pietų Korėja, Japonija, užkariavo Italijos, Vokietijos, Egipto, Tuniso ir Turkijos gyventojų širdis, o taip pat Rumunijos, Čekijos, Bulgarijos, Rusijos, Ukrainos, Moldovos, Estijos, Lietuvos ir Uzbekistano žiurovų simpatijas.

Liaudiškas tradicijas puoselėjantis ansamblis „Radzimiči“- tai ansamblis, pristatantis baltarusišką dainą prestižiškiausiuose pasaulio scenose. Todėl atlikėjai yra žinomi ne tik Baltarusijoje, bet ir visuose pasaulio kampeliuose. Kiekvienas ansamblio pasirodymas tai nuostabių kostiumų, dainų ir šokių kaleidoskopas.

„Bubliczki“, tai 7 asmenų muzikinė grupė jungianti į visumą balkanų energiją, čigonišką spontaniškumą ir lenkišką tūrinį. Muzikantai koncertavo didžiausiose Lenkijos scenose. 2010 metais išleido pirmąjį albumą „Opaa!“ 2008 metais vyrai tapo antros vietos laureatais „Mikolajki Folkowe“ festivalyje, po metu užėmė pirmąją vietą „Lenkiško radijo festivalyje“.

Nuotraukos: http://bubliczki.com/banda/, belez.by, http://zalvarinis.lt/lt/about/

Scroll to Top