Koncertas "Meilės fontanas"

Koncertas Jašiūnų Balinskių dvaro rūmuose.

Ar gali meilės būti per daug, nors ji trykštų fontanu? Ar gali būti per daug muzikos apie meilę ir meilės muzikai? Operos solistė Julija Stupnianek- Kalėdienė, pianistė Nijolė Baranauskaitė-Matukonienė ir koncerto vedėja Irena Žilinskienė kviečia į Jašiūnų Balinskių dvaro sodybą, kur skleisis nuoširdžios meilės, romantiško ilgesio žiedai, kur trykš viliokiško šėlsmo, subtiliai erotiškų jausmų fontanai, meile alsuos senų rūmų sienos.

Julija Stupnianek-Kalėdienė (sopranas) ‒ LNOBT solistė, daugelio tarptautinių konkursų laureatė, iš kurių pažymėtini Kijevo tarptautinis dainininkų konkursas ir tarptautinis jaunųjų operos solistų konkursas „Art and Education in the XXI-st Century“ Suomijoje, kuriuose laimėjo Didįjį prizą, tarptautinio forumo „Musical Performance and Pedagogy“, vykusio Italijoje, vokalistų konkurso Grand Prix laimėtoja, prestižinio konkurso „Romansiada“ Maskvoje laureatė ir kt.
Turinti dievo dovaną ‒ nuostabų krištolinio skaidrumo balso tembrą, puikiai įvaldžiusi dainavimo techniką, žavinti profesionalumu, muzikalumu, vokaline kultūra, sugebanti įtaigiai derinti stilių ir emocijas, laisvai besijaučianti tiek kamerinėje, tiek operos scenoje. Julija Stupnianek jau 16 metų Nacionaliniame operos ir baleto teatre kuria pagrindinius vaidmenis.
Solistė yra parengusi soprano partijas W. A. Mozarto, R. Schuberto, J. Haydno ir kt. oratorinio pobūdžio kūriniuose, kameriniuose koncertuose dainuoja daug vokiečių, čekų, prancūzų, italų, rusų ir lietuvių autorių dainų. Dažnai koncertuoja su ansambliais „Musica Humana“, „Vilniaus arsenalas“, su italu vargonininku Gianluigi Spaziani ir kt.

Gastroliavo Austrijoje, Danijoje, Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Vokietijoje ir kt.
Solistė bendradarbiavo su dirigentais Sauliumi Sondeckiu, Jonu Aleksa, Juozu Domarku, Liutauru Balčiūnu, Martynu Staškumi, Vytautu Viržoniu, Robertu Šerveniku, Donatu Katkumi, Algirdu Vizgirda, Josephu Walnigu, Bernhardu Siebereriu , Manfredu Honecku.

Nijolė Baranauskaitė baigė Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademiją, prof. S.Okruško ir prof. N. Ralytės kl. Šiuo metu Nijolė Baranauskaitė yra  Akademijos, dainavimo katedros koncertmeisterė asistentė. Nijolė   aktyviai dalyvauja muzikiniame gyvenime ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Koncertavo su žymiais Lietuvos dainininkais: V. Prudnikovu, V.Juozapaičiu, A. Stasiūnaite, S. Jonaityte, I. Misiūra, S.Trimakaite, E. Seiliumi, L. Pautieniumi, J. Gedmintaite ir daugeliu kitų. N.Baranauskaitė yra respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė ne kartą  apdovanota diplomais, kaip geriausia konkurso koncertmeisterė. Taip pat yra ansamblio „INMEZZO“ narė. Kartu su ansambliu yra įrašiusi dvi kompaktines plokšteles.

Gegužės 6 dieną, 15:00 val.

Bilieto kaina: 7 EUR

Bilietus platina Jašiūnų dvaro sodybos rūmai, tel.: +370 67084816
bei Šalčininkų kultūros centras, tel.: +370 60314487.

Scroll to Top