Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras ir Kauno lėlių teatras kviečia į
lėlių parodos atidarymą
2019 m. balandžio 17 d., 12.00 val.
Šalčininkų kultūros centre
ir edukacinį spektaklį „Peliuko pasakų dirbtuvėlė“
2019 m. gegužės 13 d., 11.00 val.
„Peliuko pasakų dirbtuvėlė“
Istorijos sumanytoja ir režisierė – Gintarė Radvilavičiūtė
Kūrybinė dirbtuvėlių komanda: Liza, Aktorė, Padūkelis Peliukas, Dailininkė, Antytės Rozalija ir Emilija, Gaidžiukas, Katinas Simkinas, Klouniukas
Jai talkina: Elena Žekienė, Jolita Ross /Audronė Grėbliauskienė
(nuo 80-150 žiūrovų)
Premjera – 2014-03-16
Trukmė – 50 min.
Ar norėtumėt sužinoti, kaip lėlių teatre gimsta pasaka? Tuomet klausykite: pasakų dirbtuvėlėje ant ilgo siūlo suveriama pasakos istorija, nupaišomi pasakos personažai, šilkiniais siūleliais išsiuvinėjama muzika, atmatuojamas gabalas scenografijos ir galiausia dideliais dygsniais pasaka susiuvama. O susiūta pasakėlė keliauja į lėlių teatro sceną. Aplankykite Peliuką jo jaukioje dirbtuvėlėje ir kartu sukurkite pasaką. Padūkelis Peliukas laukia jūsų visų!
Mintį, parodyti teatrą vaikams iš, paprastai, jiems nematomos pusės, spektaklio režisierė Gintarė Radvilavičiūtė, dirbanti Klaipėdos lėlių teatre, atsivežė iš šiame teatre kiekvieną vasarą rengiamos „Karakumų Asilėlio teatro“ stovykos. „Patirtis rodo, kad galimybė pamatyti, kaip gimsta spektaklis ir patiems tapti jo kūrėjais, suteikia daugybę gerų emocijų, skatina kūrybiškumą, išlaisvina fantaziją, todėl jau išbandytą idėją nutariau pritaikyti ir Kauno lėlių teatre,“ – pasakojo režisierė.
Kauno valstybinio lėlių teatro
Valerijos ir Stasio Ratkevičių lėlių muziejus
Teatro istorija prasidėjo 1958-ųjų gegužės 18 d., kuomet aktorių Valerijos ir Stasio Ratkevičių iniciatyva Marijampolėje buvo įkurtas pirmasis pokario Lietuvoje Lėlių teatras. 1960 – aisiais lėlininkų trupė persikėlė į Kauną ir netrukus įsikūrė dabartinėse patalpose – Laisvės alėjoje, 87A.
1994 m. įkurtame Lėlių muziejuje demonstruojami vertingi eksponatai išliko tik Valerijos Ratkevičienės rūpesčio dėka (pagal tuometės valdžios reikalavimus, nurašant spektaklius, jų inventorius turėjo būti naikinamas). Šiuo metu teatro istoriją rūpestingai saugo Edukacinių programų kuratorė Violeta Tamošiūnienė ir Parodų – ekspozicijų kuratorė Jolita Ross.
Muziejaus lėlės pasakoja kūrybinės teatro raidos istoriją. Nuolat atnaujinamą ekspoziciją sudaro įdomiausių spektaklių personažai – lėlės, kaukės, butaforijos ir scenografijos fragmentai, įvairi dokumentinė medžiaga. Eksponuojami lėlininkų Iraklijaus Mdivani, Dionizo Barausko, Vitalijaus Mazūro, Jūratės Stauskaitės, Jūratės Račinskaitės, Michailo Percovo, Rositos Raud, Rimo Driežio, Nelės Poliakovos ir kitų dailininkų kūriniai iliustruoja įdomų estetinės raiškos kitimo procesą: nuo tikroviškumu alsuojančių realistinių vaizdavimo principų iki labiau sąlyginių ekspresyvių formų.
Ekspozicijos salėje galima pamatyti spektaklio „Eglė žalčių karalienė“ (1968) lėlės ir scenografijos detalės. Stenduose nesunku atpažinti vienišą peliuką Mufą iš spektaklio A. Popesku „Spindulėlis“ (1971) arba žaismingus zuikius iš Mančevo „Zuikių mokyklos“ (1968).
Šiuo metu muziejaus ekspozicijoje – apie pusantro šimto eksponatų, tačiau tai tik maža teatro fondų dalis. Iš viso sukaupta per 900 lėlių.
Muziejuje nuolat vedamos teatralizuotos programos bei rengiamos išvažiuojamosios lėlių parodos, kuriose J. Ross ir V. Tamošiūnienė supažindina vaikus su unikalaus scenos meno – lėlių teatro subtilybėmis, pristato įvairias lėlių rūšis ir valdymo galimybes papasakoja, kaip gimsta lėlė ir spektaklis. Programų dalyviai pabando patys savarankiškai valdyti lėlę ir net suvaidinti nedidelį etiudą
2006 m. muziejui suteiktas teatro įkūrėjų Valerijos ir Stasio Ratkevičių vardas.
Kviečiame!
Bilietus galite įsigyti prisijungus prie kultūros paso paslaugų rezervavimo ir užsakymo sistemos arba Šalčininkų kultūros centro kasoje.
Vietų skaičius ribotas.
Daugiau informacijos tel.: +370 60314487 arba el. p.: salcininkai.kultura@gmail.com
Registracija per kultūros pasą: