Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „LIETUVA“

Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „LIETUVA“ – vienintelis Baltijos šalyse profesionalus šokėjų, tautinių instrumentų orkestro ir choro grupių jungtinis meno ansamblis, įsteigtas 1940 m. Vilniuje. Per savo ilgą kūrybinį kelią kolektyvas laimėjo daugybę tarptautinių apdovanojimų ir pelnė užsienio publikos pripažinimą. Apie tai byloja didelės sėkmės sulaukusios gastrolės beveik visose rytų ir vakarų Europos valstybėse, o taip pat JAV, Kanadoje, Indijoje, Japonijoje, Filipinuose, Malaizijoje, Čilėje, Peru, Meksikoje, Kuboje ir kitose pasaulio šalyse.

Ansamblio sudėtyje – per 60 profesionalių šokėjų, muzikantų ir choro artistų. Jau 75 metus ansamblis reprezentuoja Lietuvą, pristatydamas pasauliui mūsų šalies kultūros paveldą – stilizuotą lietuvių muzikinį folklorą, dainas, šokius, tautinius kostiumus. Ansamblio pastatymai nuo seno laikomi ekspresijos, kokybės ir profesionalumo standartais tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Per visą ansamblio gyvavimo istoriją yra sukurta daugiau kaip 50 originalių koncertinių programų, atlikta daugiau kaip 1000 kūrinių ir surengta per 10000 koncertų.

Pastaruoju metu ansamblis „Lietuva” vis daugiau dėmesio skiria patriotiškumo ugdymui, per skirtingų muzikos žanrų samplaiką ieško novatoriško liaudies muzikos skambesio, siekdamas sudominti kuo įvairesnio amžiaus auditoriją.

Meno vadovas – Giedrius SVILAINIS,
Vyr. chormeisteris – Algimantas KRIŪNAS,
Vyr. baletmeisteris – Edgaras SUPRUNAS,
Dirigentas – Egidijus KAVECKAS,

Scroll to Top