Maskvos fortepijoninis M.M. Ippolitovo-Ivanovo kvarteto koncertas

2018 metų birželio 17 dieną, 15:00 val.

Maskvos fortepijoninis M.M. Ippolitovo-Ivanovo kvartetas.

Koncertuos Jašiūnų dvaro sodybos rūmuose.

Kvarteto sudėtis:

Irina Graifer- fortepijonas
Asya Sorshneva- violino
Olga Kogan- altas
Sergej Ananič- violončelė

M. M. Ippolitovo-Ivanovo vardo fortepijoninį kvartetą 2001 metais įkūrė šio kompozitoriaus vardu pavadinto muzikos ir pedagogikos instituto studentai. Vėliau kvartetas studijas tęsė Maskvos konservatorijoje, žymaus profesoriaus Aleksandro Bondurianskio klasėje.

Maskvos valstybinės P. Čaikovskio vardo konservatorijos ansamblio statusą turintis kvartetas aktyviai koncertuoja, dalyvauja meistriškumo pamokose ir festivaliuose ne tik Rusijoje, bet ir Vokietijoje, Austrijoje, Italijoje, Lietuvoje. Ansamblio vardas dažnai matomas Maskvos filharmonijos koncertų afišose. Jo biografijoje – pirmosios vietos tarptautiniuose Marijos Judinos (Sankt Peterburgas), Stasio Vainiūno (Vilnius) pianistų bei kamerinių ansamblių konkursuose, tarptautiniame kamerinių ansamblių konkurse Salonikuose bei garbingas „Thomastik-Infeld“ apdovanojimas (Austrija, 2008). 2007 m. išleista kompaktinė plokštelė (serija „XXI amžiaus Rusijos virtuozai“) su ansamblio įrašytais L. van Beethoveno bei J. Brahmso fortepijoniniais kvartetais.

Ansamblio repertuaras labai platus ir apima ne tik didžiąją dalį šio žanro kūrinių, bet ir programas, kurių atlikimui kviečiami papildantys atlikėjai. Kvarteto nariai dažnai pasirodo trio ir duetų sudėtimis. Kūrinius kolektyvui dedikuoja šiuolaikiniai kompozitoriai, tarp kurių – F. Safronovas, V. Paninas (Rusija), A. Malcys (Lietuva). Nuo 2005 metų koletyvui skiriama fondo „Rusijos atlikėjų menas“ stipendija.

Koncerto programa:

M.Ippolitov-Ivanov
Andante iš II d.- Fortepijoninio kvarteto Op 9.
Anton Viskov
Сoncerto grosso «Metų laikai» (dedikacija
Ippolitov-Ivanov fortepijoniniam kvartetui)
Antonin Dvoržak
Slavų šokis c-moll Op 46.
Arvydas Malcys
«Sniegynų hiacintas»
Gija Kancheli
“ Eine Kleine Daneliada”(muzika iš kino filmo «Kindza-dza»)
Johanes Brahms
Fortepijoninis kvartetas Op 25. III, IV d. –
Andante con moto ir Rondo alla Zingarese

Bilieto kaina: 7 Eur.

Bilietus platina Jašiūnų dvaro sodybos rūmai, tel.: +370 67084816
bei Šalčininkų kultūros centras, tel.: +370 60314487.

Scroll to Top