Publikacijos

DSC_3573

SVEIKI ATVYKĘ Į ŠALČININKŲ RAJONĄ!

Žemėlapyje pateikiami turistiniai maršrutai, kurie kviečia keliauti po Šalčininkų rajoną. Taip pat jame pažymėti kultūros paveldo objektai, apgyvendinimo, gydymo įstaigos, rekomenduojami apžiūrėti muziejai bei kitos lankytinos vietos.

Informacija leidinyje yra pateikta lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis.

keliaukime-po-salc

KELIAUKIME PO ŠALČININKŲ KRAŠTĄ

Leidinyje pristatomos svarbiausios Šalčininkų rajono vietovės, patraukliausios lankytinos vietos ir tradiciniai šio krašto renginiai. Taip pat rasite čia rajono žemėlapį, vandens trasų aprašymą, muziejų ir kaimo turizmo sodybų kontaktus. Informacija leidinyje yra pateikta lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis.

DSC_3571

FOTOKNYGA APIE ŠALČININKŲ KRAŠTĄ

Gražios bažnyčios  ir dvarai, legendas slepiantys mitologiniai akmenys ir senoviniai pilkapiai, gausūs architektūros ir gamtos paminklai, unikalūs senųjų kaimų pastatai ir nuostabūs kraštovaizdžiai – visa tai pavaizduojama šioje knygoje.

Informacija knygoje pateikta lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis.

leidinys-bukletass

INFORMACINIS BIULETENIS

Šalčininkų rajono savivaldybės administracija rengia informacinį biuletenį gyventojams aktualiomis temomis. Informaciniame biuletenyje skelbiama informacija apie savivaldybės vykdomus darbus, sprendžiamas ir spręstinas problemas, priimtus ir svarstomus projektus ir įvykusius renginius.

Informacija biuletenyje yra pateikta lenkų ir lietuvių kalbomis.

leidinys-bzostovkis-paulavos-respublika

POVILAS KSAVERAS BŽOSTOVKIS. PAULAVOS RESPUBLIKA

Tai pirmasis išsamus pasakojimas lietuvių kalba apie iškilų valstybininką, rašytoją, švietėją, dvasininką P.K. Bžostovskį ir jo 1769 m. įkurtą bei sėkmingai kelis dešimtmečius gyvavusią Paulavos respubliką, kurios valdymo sistema savo pilietį ne gniuždė, o skatino dirbti, mokytis, nepasiduoti laikiniems nepritekliams.

Leidinys iliustruotas Lietuvos archyvuose, muziejuose, bibliotekose saugomomis fotografijomis, dokumentais. Ypač vertingi į lietuvių kalbą išversti P.K. Bžostovskio parašyti Paulavos respublikos nuostatai bei iki šiol niekur neskelbtos 1772 m. P.K. Bžostovskio sukurtų Žmonių, gyvenančių Turgelių miestelyje ir Viktoriškių dvarelyje, geros tvarkos ir pareigų nuostatų faksimilės ir vertimas.

JASIUNU_DVARAS

JAŠIŪNŲ DVARAS – KULTŪROS ŽIDINYS

Knygoje pristatoma intelektinė Jašiūnų Dvaro istorija, prasidėjusi 1819 m., kai šį dvarą paveldėjo Vilniaus universiteto auklėtinis, rašytojas, istorikas ir bibliofilas Mykolas Balinskis. Dvare rinkdavosi tuometinis literatūrinis elitas: poetai, prozininkai, mokslų darbų autoriai; būta ir didžiulės bibliotekos – maža jos dalis, kuri saugoma Vilniaus universitete, aptariama šiame leidinyje. Knygoje išsamiai pristatomi Jašiūnų dvarininkai, jų palikuonys, taip pat dvaro kapinaitės, parkas.

Leidinys gausiai iliustruotas Lietuvos archyvuose, muziejuose, bibliotekos saugomais paveikslais, fotografijomis, dokumentais, taip pat asmeninių archyvų nuotraukomis.

 

leidinys-šalč-pl3

MEDINĖ ARCHITEKTŪRA VILNIAUS IR ŠALČININKŲ RAJONUOSE

Šiame leidinyje pateikiamas trumpas medinės architektūros Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose aprašymas. Leidinyje rasite rekomenduojamas aplankyti bažnyčias, muziejus ir kitas lankytinas vietas. Čia pat rasite išsamų autobusų ir traukinių tvarkaraštį, renginių Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose bei turizmo paslaugų ir pramogų sąrašą.

Informacija leidinyje yra pateikta lietuvių, lenkų, anglų ir rusų kalbomis.

leidinys-rytu-lietuvos-lobiai

RYTŲ LIETUVOS LOBIAI: NUO MEDININKŲ KALVŲ IKI DIEVENIŠKIŲ KAIMŲ

Šiame leidinyje rasite išsamią informaciją apie pažintinį dviejų dienų ir vienos nakties maršrutą po Rytų Lietuvą. Pasinaudodami leidinyje pateiktu žemėlapiu, apgyvendinimo įstaigų kontaktais bei Šv. Mišių, esančiose maršruto kelyje bažnyčiose, laiku kelionę galėsite planuoti lanksčiai, pagal savo poreikius ir galimybes.

Informacija leidinyje yra pateikta lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis.

leidinys-salcios-krasto-miskai

ŠALČIOS KRAŠTO MIŠKAI

Šis leidinys supažindina skaitytojus su Šalčios krašto miškais ir gamta, Dieveniškių istorinio regioninio parko pilkapynais, istoriniais ir etnografiniais paminklais, unikaliomis Rūdninkų girios žemyninėmis kopomis bei savita šio krašto istorija.

leidinys-šalč-kraštas

ZIEMIA SOLECZNICKA. ŠALČININKŲ KRAŠTAS

Gausiai nuotraukomis iliustruotas albumas pristato Šalčininkų krašto gamtą, kultūros paveldą, tradicinius renginius. Knygoje rasite įdomių istorinių faktų apie Šalčininkų rajone esančias seniūnijas. Nuotraukos plačiai aprašomos. Leidinys lietuvių ir lenkų kalbomis.

leidinys-šalč-pl2

REJON SOLECZNICKI

Bukletas lenkų ir anglų kalbomis apie svarbiausias lankytinas vietas Šalčininkų krašte. Be to, rasite čia trumpą informaciją apie švietimo įstaigas ir investavimo galimybes Šalčininkų rajone

leidinys-strone-slecznik

W STRONĘ SOLECZNIK

Pirmoji knyga lenkų kalba išsamiai pristatanti Šalčininkų rajoną, svarbiausius jo objektus, gamtą, kultūrą, papročius ir tradicijas. Šioje knygoje rasite daug įdomių ir negirdėtų faktų apie Šalčininkų krašto vietoves, čia gyvenusius ir gyvenančius žmones.

leidinys-witamy-w-rejonie

WITAMY W REJONIE SOLECZNICKIM!

Žemėlapis su pažymėtais automobilių, dviračių, vandens trasų maršrutais, patraukliausiais objektais Šalčininkų rajone bei nakvynės vietomis.

Scroll to Top