Spektaklis TEGYVUOJA BUŠONAS

Jean Dell ir Gérald Sibleyras

Tegyvuoja Bušonas!

Vienos dalies komedija

Užtenka piktintis vietinės politikos absurdiškumu ir Europos Sąjungos paramos keistenybėmis – pagaliau iš viso to pasijuokime!


Režisierius
Ričardas Vitkaitis
Kostiumų dailininkė
Neringa Keršulytė
Kompozitorius
Antanas Jasenka
Vaidina
Dainius Svobonas (Žako brolis Nikolia) 
Ričardas Vitkaitis (Bušono meras Žakas) 
Vilija Grigaitytė (Sekretorė Odetė) 
Artūras Sužiedėlis (ES valdininkas Roberas Flapi)

Sąmojų ir absurdiškų situacijų kupiną pjesę parašė tikri prancūzų komedijos meistrai – garsus komikas, aktorius Jean Dellas ir rašytojas, dramaturgas Gérald‘as Sibleyras. 2003 m. už geriausią metų komediją šie autoriai apdovanoti „Moljero” premija (prancūziškas „Auksinio scenos kryžiaus” atitikmuo). Prancūzų komedijos meistrų pjesėje be galo šmaikščiai pažvelgiama į Europos Sąjungos paramos įsisavinimo gudrybes.

Kokių tik diplomatinių ir biurokratinių fokusų nesigriebia Bušono meras, kad išgelbėtų savo kaimelį nuo išnykimo! Tai aukščiausio lygio humoras apie komiškąją Europos diplomatijos pusę.

Tikrasis Bušonas (pranc. bouchon – „kamštis”) – kaimelis Pikardijoje. Per 2006 m. gyventojų surašymą jame registruota tik 150 gyventojų… Tačiau spektaklis ne apie jį. Bušono (lietuviškai galėtume vadinti Kamštenu) meras Žakas kaip įmanydamas gudrauja ir vagia Europos Sąjungos teikiamą paramą. Padedamas ištikimos sekretorės Odetės ir brolio Nikolia, jis bando kamšyti vis didėjančias finansines miestelio skyles. Viskas klostosi puikiai, kol į jų atkampią gyvenvietę atvyksta Europos Sąjungos valdininkas Roberas Flapi. ES parama, nepriklausomybės paskelbimas, karas, paliaubos – spektaklyje vyksta visi įmanomi politiniai pokyčiai ir diplomatinės gudrybės, kad tik gyvuotų Bušonas.

PREMJERA – 2010 m. gruodžio 28, 30, 31 d.

Trukmė – 1 val. 30 min. Be pertraukos.

APDOVANOJIMAI

2011m. Fortūnos apdovanojimas už nepagrindinį sekretorės Odetės vaidmenį

2011m. Fortūnos diplomas už debiutą režisuojant komediją „Tegyvuoja Bušonas!“ aktoriui Ričardui Vitkaičiui

Bilietai platinami Šalčininkų kultūros centro kasoje +37060314487

Bilieto kaina: 12 Eur.

Scroll to Top