Tarptautinis gatvės teatrų festivalis Šalčininkuose 2019

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras kviečia į tarptautinį gatvės teatrų festivalį, kuris vyks š.m. rugsėjo 20-22d.

Programa:

Rugsėjo 20 d.

9.45 val. – Kauno valstybinis lėlių teatras (Lietuva) – spektaklis „Žalias žalias obuoliukas“ (Šalčininkų kultūros centro salė)   (Vietų skaičius ribotas! Būtina išankstinė registracija!)

11.00 val. – Kijevo gatvės teatras „Highlights“ (Ukraina) – spektaklis „Linksma pasaka apie liūdną karalaitę“ (Šalčininkų savivaldybės aikštė)

12.15 val. – Vilniaus teatras „Lėlė“ (Lietuva) – spektaklis „Voro vestuvės“ (Šalčininkų kultūros centro salė)   (Vietų skaičius ribotas! Būtina išankstinė registracija!)

 

Rugsėjo 22 d.

14.00 ir 16.00 val. – Klounų teatro studija „Dulidu“ (Lietuva) – spektaklis „Profesorius ir blusa“ (Šalčininkų miesto parkas)   (Vietų skaičius ribotas! Būtina išankstinė registracija!)

14.00-17.00 val. – Klounų teatro studija „Dulidu“ (Lietuva) – Ratuotų klounų pasirodymas (Šalčininkų miesto parkas)

14.00-17.00 val. – Vilniaus kojūkininkai (Lietuva) – Kojūkininkų pasirodymas (Šalčininkų miesto parkas)

 

Dėmesio! Į spektaklius, rodomus Šalčininkų kultūros centro salėje būtina išankstinė registracija! Registruotis galima telefonu +37060314487 darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val.. Vietų skaičius ribotas.

Rugsėjo 21 d.

19.00 val. – Teatras „LVIVKI“ (Ukraina) ir Kijevo gatvės teatras „Highlights“ (Ukraina) – spektaklis „Klounada“ (Šalčininkų miesto parkas)

20.15 val. – Teatras KTO (Lenkija) – spektaklis „Laiko kvapas“ (Šalčininkų miesto parkas)

Kauno valstybinis lėlių teatras (Lietuva)

„Žalias žalias obuoliukas“

Tai pirmasis režisieriaus Arvydo Lebeliūno spektaklis lėlių teatro scenoje. Debiutui pasirinkta pjesė pagal kanadiečių rašytojo Shel Silverstein kūrinį „Dovanojantis medis“.

1964 metais dienraštyje „Chicago Tribūne“ spausdintame interviu knygelės autorius pasakojo, kaip sunkiai jam sekėsi surasti leidėją. „Kiekvienas žavėjosi ir buvo sujaudintas šios istorijos, jie skaitydavo ir nuoširdžiai verkdavo, sakydami, kad istorija nuostabi. Tačiau… vienam leidėjui ji pasirodė per trumpa, kitam per liūdna. Kažkam atrodė, kad dalis istorijos skirta vaikams, tačiau kita dalis neabejotinai suaugusiems. Ir tik praėjus ketveriems metams atsirado leidėjas, kuris sutiko ne tik išleisti šią istoriją, bet ir palikti nepakeistą liūdnoką jos pabaigą. Knygelė, jautriai ir alegoriškai pasakojanti vaikams (ir primenanti suaugusiems) apie mokėjimą DUOTI ir kito sugebėjimą dalinti MEILĘ, vėliau tapo be galo populiari.

Kauno lėlių teatro scenoje per lėlę, žaismą ir gyvą bendravimą aktoriai kviečia žiūrovus į susitikimą su gamtos esybe, per kurią atsiveria visi būties klausimai. Anot režisieriaus A. Lebeliūno, šioje, atrodytų, paprastoje, nepamirštamoje istorijoje atsakymus ras kiekvienas pagal savo amžių ir suvokimą.

Pagal Shel Silverstein kūrinį „Dovanojantis medis“

Režisierius Arvydas Lebeliūnas

Dailininkas Danielius Sodeika

Kompozitorius Vidmantas Bartulis

Premjera: 2008-03-16

Trukmė: 50 min.

Informacija apie teatrą: http://www.kaunoleles.lt/

Kijevo gatvės teatras „Highlights“ (Ukraina)

„Linksma pasaka apie liūdną karalaitę“

Gerai žinomas pasakojimas apie  Istorija iš gerai žinomos pasakos, kuri pasakojama prieš miegą, praturtinta mūsų teatro ir prapleėta keleto naujų temų. Sudėtingą liūdnos princesės pralinksminimo užduotį priisima juodasis princas, kuriam priklauso trijų galvu drakonas ir linksmasis muzikantas ir kuriam padeda „Baba Yaga“ ir namelis ant vištos kojų

Šis gatvės pasirodymas yra kūpinas humoro, juokingų situacijų ir komunikacijos su auditorija. Labai svarbu, kad šis spektaklis yra skirtas ne tik jauniausiai auditorijai.

Scenarijus paremtas liaudies istorija.

Režisierius Oleksandras Svetlakovas.

Trukmė: 50 min.

Informacija apie teatrą: http://kievtheatre.eu/index.php/en/

Vilniaus teatras „Lėlė“

„Voro vestuvės“

Muzikinis lėlių spektaklis „Voro vestuvės“ pagal Justino Marcinkevičiaus poemėlę – tai visiems gerai žinoma pasaka apie nedorėlį vorą Tabalai, sumaniusį Saulę pagrobti… Nuotaikingame lėlių vaidinime veikia gausybė personažų – miško žvėrelių, vabalų ir kitų gyvių – , kuriuos sukūrė teatro Meistras, lėlių konstruktorius Martynas Lukošius. Skulptūriškų formų ir išradingos konstrukcijos lėles bei objektus valdantys aktoriai veiksmą paįvairina nuotaikingais muzikiniais numeriais, kuriems muziką parašė kompozitorius Irmantas Jankaitis. Šis teatro kūrinys – kameriškai jaukus, šmaikščios nuotaikos ir įvairių sceninių triukų kupinas vaidinimas.

Premjera: 2014 m. gegužės 20 d.

Scenarijaus autorius ir režisierius – Algirdas MIKUTIS

Dailininkai – Martynas LUKOŠIUS, Algirdas MIKUTIS

Kompozitorius – Irmantas JANKAITIS

Trukmė: 45 min.

Informacija apie teatrą: http://www.teatraslele.lt/

Teatras „LVIVKI“ (Ukraina) ir Kijvo gatvės teatras „Highlights“ (Ukraina)

„Klounada“

Spektaklio „Klaunada“ estetika atsirado iš šaltinių, kilusių iš senovės Egipto. Jame taip pat yra naujojo cirko elementų, kuriame naudojami šokiai, muzika, teatras, pantomima ir net sportas.

Spektaklyje, kuriame pilna magijos, cirko triukų, ekvilibristinių pasirodymų, taip pat akrobatikos ir meninės gimnastikos bei stilistinių šokių, menininkai pristato komedijos scenas, kurių metu bendrauja su publika.

Premjera: 2019 m.

Scenarijaus autorius i režisierius: Alxander Svietlakov, Yuriy Phylypchuk

Trukmė: 1 val.

Informacija apie teatrą: http://kievtheatre.eu/

Teatras KTO (Lenkija)

„Laiko kvapas“

„Laiko kvapas“ yra spektaklis, susijęs su vaiko pasauliu, įkvėptas Gabrielio Garcia Marquezo, Hugo Clauso, Emilio Zegadłowiczo darbų, taip pat scenarijaus autoriaus ir režisieriaus vaikystės išgyvenimų. Nors spektaklyje yra daug spalvingų, kartais baisių, kartais juokingų personažų ir situacijų, būdingų mažam 20–30 metų Lenkijos miestui, tačiau tai yra universalus spektaklis, pasakojantis apie vaikystę augimą, baimę, žiaurumą, ir apie meilę.

Spektaklyje nėra jokio teksto, bet yra Piotro Čaikovskio muzika, taip pat aktoriai gyvai groja armonika.Pasirodyme naudojamos didžiulės jojimo dekoracijos, ugnis, pirotechnika ir stulpai.

Spektaklis buvo demonstruojamas daugelyje Lenkijos miestų, taip pat ir užsienyje (Brazilijoje, Prancūzijoje, Nyderlanduose, Irane, Pietų Korėjoje, Meksikoje, Vokietijoje, Tunise, Ukrainoje, Italijoje).

Premjera: 1997 m.

Scenarijaus autorius ir režisierius: Jerzy Zoń

Trūkmė: 50 min.

Informacija apie teatrą: http://teatrkto.pl/

Klounų teatro studija „Dulidu“ (Lietuva)

„Profesorius ir blusa“

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Spektaklis pastatytas pagal to paties pavadinimo H.K.Anderseno pasaką.

Kartais atsitinka taip, kad atrodo likai vienui vienas ir jau blogiau būti nebegali… bet tuomet užtenka vienos vienintelės „blusos“ kad ir vėl norėtųsi juoktis ir svajoti… Kūrybiškumas esantis kiekviename iš mūsų padeda įveikti net ir sunkiausias gyvenimo situacijas ir vėl džiaugtis gyvenimu.

Idėjos autorius, režisierius ir pasakotojas: Liudas Vyšniauskas .

Spektaklio dailininkė: Liuda Liaudanskaitė

Trukmė: 40 min.

Informacija apie teatrą: https://www.facebook.com/klounuteatrostudija/

Vilniaus kojūkininkai (lietuva)

Kojūkininkų pasirodymas

Šmaikštus pasirodymas su kojūkais. Žavingi kojūkininkų kostiumai, betarpiškas bendravimas su publika, improvizacijos su renginių dalyviais – tai maža dalis to, ką jie gali parodyti. Kojūkininkai suteikia vizualų patrauklumą, prikausto svečių dėmesį, užtikrina malonią ir linksmą atmosferą.

Informacija: http://www.vilniauskojukininkai.lt/

Organizatorius:

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras

Rėmėjai:
Šalčininkų rajono savivaldybė
Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Lietuvos kultūros taryba
Lenkijos Respublikos Senatas
Fondas „Pagalba lenkams Rytuose“

Projektas yra dalinai finansuojamas pagal 2019 metų Lenkijos Respublikos senato globos programą Polonijai ir lenkams užsienyje.

KVIEČIAME! RENGINIAI NEMOKAMI!

Scroll to Top