Vlado Liatuko grafikos darbų paroda "Lietuva mano"

Šalčininų rajono savivaldybės kultūros centras maloniai kviečia apžiūrėti Vlado Liatuko grafikos darbų parodos „Lietuva mano“.

Grafikas Vladas Liatukas – Lietuvos dailininkų sąjungos narys, gimęs Šilalės rajone, 1979 m. baigė grafikos studijas Lietuvos valstybiniame dailės institute, dirba Vilniaus dailės akademijos grafikos mokymo spaustuvėje.
Parodoje eksponuojami per pastaruosius du dešimtmečius sukurti grafikos darbai, skirti tragiškiems tautos įvykiams atminti – Lietuvos valstybės atkūrimui, 1991 m. sausio 13-osios įvykiams. Parodą sudaro ciklai „Tėvų žemėje“, „Apmąstymas“, „Palydos“, „Himnas Lietuvai“ ir „Lietuva mano“. Visoje dailininko kūryboje vyrauja kovų už laisvę ir meilės gimtajam kraštui temos.

Vladas Liatukas:
„1991 m. sausio 13-osios įvykiai šiandien jau istorija, apibendrinanti mūsų tautos ryžtą ir pasiaukojimą. Kraujas ir degantys laužai tą kraupią naktį susiliejo į amžinos šlovės ir laisvės fakelą, liepsnojantį jau dvidešimt metų.
Tuomet, 1991-aisiais, man buvo 36-eri. Stengiausi būti ten, kur labiausiai reikėjo tautos palaikymo ir pritarimo. Kiekvienas patirtas įvykis man, kaip menininkui, buvo ne tik išgyvenimas, bet ir naujas kūrybos puslapis, apžvelgiantis mūsų praeitį ir nūdieną. Šiandien džiaugiuosi, kad tarp eksponuojamų grafikos lakštų galiu parodyti ir to laikotarpio išsaugotus piešinius. Tai daugiausia įspūdžių ir matytų vaizdų improvizacijos, bei kompoziciniai užmanymai tolimesniam darbui.“

Parodą galima aplankyti nuo 2020 m. sausio 13 d. iki vasario 7 d. Šalčininkų kultūros centre (Vilniaus g. 48).
Papildoma informacija teikiama tel.: +37060804264.

RENGINYS NEMOKAMAS!

Scroll to Top